ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
www.cnds.cz

Z Chomutova i Kadaně do Krušných hor ...

Chomutov, Jirkov, provoz cyklobusových linek zajišťuje Cestovní agentura při Dopravním podniku měst Chomutova a Jirkova. V provozu jsou celkem tři různé linky, které jsou vypravovány o vybrané víkendy zhruba od poloviny května do konce září. Zpravidla každý termín se vyjíždí jiným směrem. Na linku je vypravován klasický linkový autobus s vlekem na kola.
Autobus je do počáteční stanice přistaven vždy cca třicet minut před odjezdem, příjem kol bude ukončen 5 minut před odjezdem. Doba příjezdu do cílové stanice je uvedena pouze orientačně, neboť doba nakládky v druhém z měst se může protáhnout nad čas odjezdu. Podmínkou uskutečnění přepravy je obsazení více než 5ti míst. Spje mohou využít i cestující bez kol, za uvedené ceny. Cena jízdného je včetně přepravy kola. Děti do 6 let budou přepravovány zdarma bez nároku na místo k sezení. Přeprava psa pouze s náhubkem je zdarma. Cestující si mohou zakoupit jízdenku v předprodeji na AN v Jirkově a v Chomutově, cestující s místenkou jsou pak v autobuse odbavováni přednostně.
Kadaň, Klášterec nad Ohří a okolí, zde zajišťuje přepravu jízdních kol společnost Autobusy Karlovy Vary. U vybraných spojů na linkách 600 a 604 je v jízdním řádu vyznačen symbol jízdního kola, dané spoje jsou pak obsluhovány linkovými autobusy, které jsou vybaveny zařízením pro přepravu jízdních kol, umístěným na zadním čele autobusu. Cestující tak mají možnost využít možnost přepravy jízdního kola prakticky každý den. Maximální množství takto přepravených kol na jednom spoji je 7 kusů. Dopravce se tak alespoň částečně snaží cestujícím kompenzovat utlumené vlakové spojení z Chomutova do horských oblastí.
::Úvod ::Redakce ::Kontakt