ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Portál redakce stránek Ústecké Tramvaje a Ústecká Městská Doprava
WWW.USTECKETRAMVAJE.COM
Plzeň

Město MHD zaslíbené...

Plzeň, čtvrté největší město v ČR lze charakterizovat jako město mnoha tváří s bohatou historií spojenou se jmény známých osobností, vysokým historickým, kulturním i vzdělávacím odkazem, symbolem těžkého i moderního ekologického průmyslu, ale též světoznámého oblíbeného lahodného moku. Pohnuté události v průběhu 20.století poznamenaly město až do současnosti. 2. světová válka z Plzně udělala terč spojeneckých vojsk zakončený hořkým vítězstvím, kdy americká armáda mohla jen na krátkou chvíli dát Plzeňanům pocit radosti ze svobody. Totalitní režim jakoby se mstil za to poznání radosti a udělal z města ryze šedou průmyslovou metropoli ve snaze potlačit její nevhodnou minulost. Město se s tím částečně potýká dodnes avšak díky velmi intenzivnímu i když občas diskutabilnímu rozvoji můžeme 160tisícovou metropoli hrdě nazvat živým a dnes již opět krásným centrem Plzeňského kraje prakticky ve všech ohledech. A to platí i pro příznivce MHD, neboť široká síť elektrické kolejové i nekolejové trakce a autobusové dopravy naskýtá mnoho důvodů navštívit toto město ať již osobně, nebo virtuálně naším prostřednictvím.
Zkušební jízdy další 25Tr pro České Budějovice v Plzni
(7.12.2005, Robert Mach)
V těchto dnech probíhají v ulicích Plzně zkušební jízdy zbylých dvou vozů 25Tr, které si letos DP České Budějovice objednal. Připomeňme, že vozy jsou zde očekávány do konce týdne, patrně přijedou na vagonech o víkendu. Po dodání ponesou evidenční čísla 59 a 60. Fotografie z plzeňských ulic nám s laskavým dovolením poskytl Petr Prokop, za což mu touto cestou děkujeme. Pod fotkou v úvodu se nachází tři fotografie jednoho z vozů na zkušebních jízdách v plzeňských ulicích.
Prototyp 15 Tr
(14. 10. 2005, ČNDS)
Naší redakci se podařilo získat několik záběrů z plzeňského trolejbusového provozu roku 1992. Fotografii vozu e.č. 414 berte, prosím, jako pozvánku do rubriky historické záběry. Plzeňské trolejbusy v červeném. VÍCE ZDE...
Plzeň - U Jána
(1. 9. 2005 , Jan Maxa)
... a kdo se tam pak má vyznat. Tedy i když je ta provizorní trať přilitá betonem tak z ptačí perspektivy to opravdu budí hrůzu.
Výluka ve dnech 13. - 14. srpna 2005
(31. 8. 2005 , Jan Maxa)
Ve dnech 14 - 15. srpna proběhla v Plzni zajímavá výluka. K vlastnímu popisu výluky se později jistě vrátíme. Pro začátek jsme pro Vás připravili fotoreportáž z tohoto víkendu. REPORTÁŽ ZDE...
Vůz Škoda 24 Tr e.č. 500
(8. 8. 2005 , Petr Malinovský)
Při návštěvě zázemí plzeňského městského dopravního podniku se redakci podařilo zachytit nový vůz Škoda 24 Tr, u kterého probíhala příprava na montáž pomocného agregátu.
::Úvod ::Redakce ::Kontakt